Rio Mare si-a deschis filiala in Romania
Miercuri, 23 Mai 2018

Miercuri, 23 Mai 2018
In urma acestei miscari, Nordic Food, partenerul principal al producatorului pe piata locala in ultimii 10 ani, a pierdut distributia.
Bolton Group, cu sediul la Milano, detine in portofoliu brandurile de conserve de peste Rio Mare si Palmera, dar si marci de produse pentru ingrijirea personala si ingrijirea locuintei.
Bolton si-a alimentat subsidiara din Romania cu un capital de pornire de peste 100.000 de euro, potrivit datelor publicate la Registrul Comertului.
Grupul detine operatiuni in 159 de tari si are peste 5.000 de angajati. Potrivit celor mai recente raportari financiare, Bolton Group a inregistrat in 2016 venituri de 1,96 de miliarde de euro si un profit de peste 210 milioane de euro.
Piața ready meals - în creștere și în România Segmentul de produse gat...
Raportat la iulie 2024, producţia de carne a urcat la bovine, la porcine şi la păsări, însă...
tudiile realizate de Asociația Braziliană a Proteinei Animale (ABPA) arată că exporturile de carn...