Grupul Safir participa pentru prima data la TUTTOFOOD Milano - Pas strategic in extinderea internationala
Luni, 05 Mai 2025
 
                Luni, 05 Mai 2025
 
                
Evenimentul aduce impreuna peste 3.000 de expozanti si 90.000 de profesionisti din retail si HoReCa, intr-un context dedicat performantei si colaborarii internationale.
Branduri romanesti cu standarde internationale
 Prezenta Grupului Safir la Milano marcheaza un pas strategic in internationalizarea brandurilor sale de carne de pui, prin produse certificate si parteneriate durabile aduse in centrul atentiei globale - Zdravan Moldovenesc, singurul pui cu crestere lenta din Romania certificat Beter Leven 1*, Deliciosul de Vaslui - produse din carne de pasare alb-rozalie, obtinute in ferme rurale proprii sustenabile, dar si Rasfat Romanesc - preparate doar din carne de pui si condimente 100% naturale. Reteta Familia Safir: controlul integrat al lantului de productie, produse „ca pentru copiii nostri”, respect pentru natura si grija pentru oameni.
Parteneriate durabile, bazate pe valori comune
”TUTTOFOOD Milano reprezinta o oportunitate extraordinara de a impartasi Felul nostru de a fi bun cu o audienta globala si de a face cunoscute produsele Familia Safir la nivel international. Ne propunem sa consolidam pozitia Grupului Safir ca partener romanesc de incredere pentru Europa si de a construi parteneriate durabile, bazate pe calitate, incredere si valori comune.”, au declarat reprezentantii Grupului Safir.
Angajament pentru sustenabilitate si viitorul industriei carnii
Cu investitii constante in tehnologii verzi si procese sustenabile, Grupul Safir isi reafirma prin aceasta participare angajamentul pentru un viitor responsabil al industriei carnii, in acord cu tematica editiei - ”Nutrire il Futuro”.
Va asteptam la standul Grupului Safir la TUTTOFOOD Milano, in Hall 18, stand F47, pentru a descoperi „felul nostru de a fi bun” - in produse, in relatii, in viziune.

Şeful instituţiei, Mihai Ponea, susţine că riscul răspândirii virusului este unul ridicat a...
"Sectorul agricol al României are un potenţial imens. Cu solul său bogat, climatul divers ş...
"Olanda este un exemplu global de productivitate şi inovare. Pe suprafaţă redusă, tehnologiile de...
